Pásové pece Lincoln Impinger jsou špičkové zařízení pro kontinuální přípravu pokrmů pro potravinářský průmysl a restaurace.

Pomocí nejnovější technologie Air Impinger (urychleného vzduchu) umožňuje rychlé ohřátí, vaření, pečení a zapékání potravin s dvakrát až čtyřikrát rychlejšími časy než běžné pece (v závislosti na připravovaném produktu).

Specifikace:

Elektrická pečící/zapékací pec je samostatně stojící, pásová a stohovatelná (až dvě zařízení). Je navržena pro použití na stůl a musí být používána s vhodnými 115 mm nožkami pro správné chlazení. Teplota je nastavitelná v rozsahu 93°C až 288°C. Rychlost dopravníku, doba vaření je nastavitelná od 1 do 24 minut. Pás a „prsty“ rozvodu vzduchu jsou odnímatelné bočními panely. Snadný přístup pro snadné čištění. Pás je nabízen v délce 787 mm (standardní) nebo 1270 mm (prodloužený). Plech na drobky se nachází pod pásem mimo pečící komoru na prodlouženém pásu.

Standardní vlastnosti:

  • Jednotný ohřev / vaření potravin nabízí širokou tolerancí pro rychlé pečení při různých teplotách
  • Pásové pece jsou bezpečnější než klasické pece (odpadá nutnost průběžné kontroly pečení)
  • Pec má jeden samostatný systém vytápění
  • Jednotlivé vzduchové trysky na horní a spodní straně lze přizpůsobit dle požadavků a zónovat tak pečení

Ovládání:

  • Ovládací prvky pece jsou umístěny na přední straně (přepínač on/off, ovládání teploty a rychlosti pásu). Kontrolka teploty svítí při topení.

Konstrukce:

  • Opláštění pece je z nerezové oceli. Ventilátor je poháněný 1/10 hp motorem. Ohřátý vzduch je hnán přes čtyři „prsty“ do pečící komory (dva nad pásem a dva pod pásem. Každý „prst“ má potřebný počet otvorů (technologie Impinger). Pokrm prochází pečící komorou na dopravním pásu. Pás je pružný v nerezovém provedení s v šíři 406 mm a v délce 787 mm (standardní pás) nebo 1270 mm (prodloužený pás), délka pečící komory je 508 mm. Pás je poháněn samostatným motorem. Pojistky pro ovládací prvky a motor ventilátoru jsou umístěny na boční straně ovládací skříně.